• +90 342 215 06 79
  • info@inspect.com.tr
SABER BELGESİ

INSPECT, Suudi Arabistan’daki SASO (Saudi Arabian Standardisation Organisation) kurumu tarafından aşağıda belirtilen Teknik Regülasyonlara dahil olan ürün grupları için SASO SABER Belgeleri/Sertifikaları vermek için yetkilendirilmiş belgelendirme kurumlardan birisidir.

  1. 1. Tekstil Ürünleri (TR for Textile Products)
  2. 2. Otomotiv Yedek Parça Ürünleri (TR for Auto Spare Parts)
  3. 3.  Makine Güvenliği - Bölüm 1: Portatif ve Yönlendirilmiş Makineler (TR for Machinery Safety – Part 1: Portable and Oriented Machines)
  4. 4. Mutfakta kullanılan Araç ve Gereçlerde Gıda Güvenliği (TR for Food Safety in Tools and Appliances used in the Kitchen)
  5. 5. Yapı Malzemeleri - Bölüm 4: Tuğlalar, Fayanslar, Seramikler, Vitrifiyeler ve İlgili Ürünler (TR for Building Materials – Part 4: Bricks, Tiles, Ceramics, Sanitaryware and related Products)
  6. 6. Ayakkabılar ve ayakkabı aksesuarları (TR for Footwear and their Accessoires)
  7. 7. Kapılar ve Pencereler (TR for Doors and Windows)

SASO SABER Belgelendirmeleri iki (2) aşamalı bir belgelendirme sisteminden oluşmaktadır.

İlk aşamada, ihraç ürünleri için Ürün Uygunluk Belgesi (Product Certificate of Conformity) alınması gerekmektedir.

İhraç ürünü için Ürün Uygunluk Belgesi (Product Certificate of Conformity) alınmasının akabinde yapılacak olan sevkiyata istinaden Sevkiyat Uygunluk Belgesi (Shipment Certificate of Conformity) alınmalıdır.

INSPECT olarak SASO kurumu tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kurumu olmamızdan dolayı, siz değerli ihracatçılarımızın ve Suudi Arabistan’lı ithalatçıların SASO SABER Belgelerini sorunsuz ve hızlı belgelendirme prosedürlerimizle veriyor olmaktan memnuniyet duyarız. 

Değerli taleplerinizi bekler, detaylar için tarafımızla iletişimde olmanızı rica ederiz.

Detaylar için yetkililerimiz;

Boran Ateş (Gözetim Müdürü) –  boran@inspect.com.tr 

Pınar Şahan (Gözetim Operasyon Sorumlusu) – gozetim@inspect.com.tr