• +90 342 215 06 79
  • info@inspect.com.tr

BRCGS/IoP Gıda Ambalajı

Institute of Packaging (Ambalaj Enstitüsü – IoP) ile birlikte geliştirilen BRC Global Standardı, Ambalaj ve Diğer Ambalaj Malzeme üreticilerinin yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine destek vermek, uygun ambalaj üretiminin kontrol edilmesi ve/veya denetlenmesini sağlamak amacıyla tüketicilerin korunmasını garanti altına almak için yayımlanan standarttır.

BRC/IoP Global Ambalaj Standardı, özellikle İngiliz perakendecilere gıda tedarik eden gıda üreticilerinin ambalaj malzemesi tedarikçileri için uygundur. Kapsamı, yakın geçmişte tıp, eczacılık ve tüketici malları ambalaj üreticilerini kapsayacak şekilde genişletilmiştir.
 
Perakendecilerin sahip olduğu markalarda kullanılmak üzere ambalaj üreten ve tedarik eden firmaların gerekli ürün güvenlik ve kalite kriterlerini belirleyen standartlarından olan “British Retail Consortium (BRC) standardı hakkında katılımcıları bilgilendirmek.
 
Dünyada BRC/IoP her tür ambalajlama endüstrisini (cam, kâğıt-karton, plastik, metal, ahşap ve diğer malzemeler) kapsamaktadır.
 
INSPECT temsilcisi olduğu QIMA/WQS aracılığı ile BRCGS/IoP sertifikasyonu yapabilmektedir.
 
Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz

img