Ana Sayfa / SABER - SONCAP - GOEIC - FAS & CEZAYİR CoC

SABER - SONCAP - GOEIC - FAS & CEZAYİR CoC

Gözetim, ticarete konu olan bir malın alıcıya tesliminin satış sözleşmesinde öngörülen miktar, kalite, ambalajlama, etiketleme, yükleme, taşıma, teslim zamanı vb. koşullara ne ölçüde uygun olarak gerçekleştirildiğinin bir "Gözetim Şirketi" aracılığıyla alıcı ve ya satıcı tarafından tespit ettirilmesidir. Bu işlem malın çıkış ve/veya varış yerinde yapılabilir.

INSPECT, bir çok ülkede ticari aracılık hizmetleri sağlayıcısıdır ve kendi kapsamında ülkemizde önde gelen ithalat kontrol ve gözetim hizmetleri sağlayıcılarından biridir. INSPECT ağı Global varlığımız, ihtiyacınız olduğu yerde yerel hizmetle birleştirilen uluslararası uzmanlığın rahatlığını sunar. INSPECT, Uygunluk Kurallarına ve PSI Uygulama Esaslarına uyar.

 

Gözetim Belgesi

Gönderilen malın ithalatçının siparişine uygun olup olmadığını araştıran bir gözetim şirketinin hazırlamış olduğu bir belgedir. Bir başka ifade ile ticarete konu olan bir malın alıcıya tesliminin satış sözleşmesinde öngörülen miktar, kalite, ambalajlama, etiketleme, yükleme, taşıma, teslim zamanı gibi koşullara uygun olarak gerçekleştirildiğinin bir "Gözetim Şirketi" aracılığıyla alıcı ve satıcı tarafından tespit ettirilmesidir.